Dietetyk kliniczny w Royalmed

Mgr inż. Katarzyna Kosińska, dyplomowany dietetyk kliniczny, ukończyła wyższą uczelnię SGGW na kierunku żywienie człowieka. Posiada certyfikaty w konkretnych specjalizacjach dietetycznych m.in. dietetyka kliniczna, sportowa, żywienie kobiet w ciąży, immunodiagnostyka nietolerancji pokarmowych oraz psychodietetyka. Posiada ośmioletnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Odchudziła już łącznie kilkaset osób, w tym dorosłych, a także dzieci i nastolatków z którymi pracuje przy Ogólnopolskim programie do zwalczania otyłości i cukrzycy u dzieci.
Specjalizuje się w dietetyce klinicznej co oznacza, że leczy dietą pacjentów dorosłych oraz dzieci. Prowadzi pacjentów ze wszystkimi jednostkami chorobowymi m.in z : otyłością kliniczną, alergiami pokarmowymi, cukrzycą, nadciśnieniem, zespołem jelita drażliwego, otłuszczeniem wątroby, niewydolnością trzustki, Hashimoto, niedoczynnością tarczycy, nowotworami, dną moczanową, celiakią, cholestazą w ciąży oraz pacjentów po operacjach bariatrycznych.

Na co dzień prowadzi także osoby z zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia) oraz kobiety w ciąży i mamy karmiące lub mające problem z powrotem do swojej ,,starej’ wagi. Osobiście jest pasjonatką zdrowego stylu życia łączącego zdrowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną.